eTwinning projektas

Projekto trukmė

• Veiklos pradžia: 2024 m. sausio 01 d.
  • Veiklos pabaiga: 2026 m. vasario 31 d.

Projekto tikslas

Plėtoti mokyklų ir mokytojų bendruomenės kūrimą Europoje, sudarant galimybes visoms mokykloms kurti virtualius projektus su užsienio šalių ir  Lietuvos mokyklomis.

Bendri programos uždaviniai

• Sudaryti galimybes visoms Europos mokykloms kurti pedagoginius projektus su kitomis mokyklomis.
  • Skatinti novatoriškų bendradarbiavimo metodų taikymą bei kokybiškų pedagoginių metodų mainus ir stiprinti kalbų mokymąsi bei kultūrų dialogą.
  • Prisidėti prie mokytojų profesinio tobulinimo, sudarant jiems sąlygas aktyviai dalyvauti bendradarbiavimo projektuose, bendruomenių veiklose ir specialiuose mokymuose.
  • Padėti mokytojams lavinti savo profesinius įgūdžius naudojantis IKT pedagoginiais ir bendradarbiavimo įrankiais.
  • Remti ir toliau plėtoti Europos mokytojų ir mokyklų tinklus.

Konkretūs programos uždaviniai

• Didinti naudotojų ir mokyklų skaičių portale https://school-education.ec.europa.eu/en, siekiant prisidėti prie programos „eTwinning“ plėtros, ypatingą dėmesį skiriant mokyklų iš kaimo vietovių ir profesinio mokymo institucijų dalyvavimui.
  • Užtikrinti, kad naudotojai dalyvautų programos „eTwinning“ veiklose.
  • Teikti techninę ir pedagoginę pagalbą dalyvaujantiems mokytojams ir mokykloms.
  • Skatinti programos „eTwinning“ žinomumą tarp mokyklų vadovų, informuojant apie programos pridėtinę vertę ir naudą mokyklų bendruomenei.
  • Didinti programos „eTwinning“ žinomumą, supažindinant su programa mokytojų rengimo institucijų dėstytojus ir būsimuosius mokytojus.
  • Užtikrinti saugų ir kokybišką programos „eTwinning“ įgyvendinimą šalyje.
  • Prisidėti prie programos „eTwinning“ administravimo ir įgyvendinimo.

2024–2026 m. bendros programos temos ir prioritetai yra tokie:

• propaguoti metines temas (2024 m. tema „Gera savijauta mokykloje“);
  • Profesinio mokymo mokyklų ir ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo įstaigų sistemingesnis įtraukimas, siekiant atspindėti ir skatinti integruotą programos „Erasmus+“ pobūdį;
  • Pasiekti mažiau galimybių turinčias auditorijas / sritis, įskaitant mokyklas kaimo vietovėse;
  • Bendradarbiavimo su pirminio mokytojų rengimo institucijomis stiprinimas;
  • „eTwinning mokyklos“ ženklelio sklaidos ir įgyvendinimo gerinimas;
  • Aktyviai prisidėti prie Europos mokyklų švietimo platformos / eTwinning įtraukimo į nacionalinę švietimo politiką, skiriant dėmesį šioms sritimis: Profesinis tobulėjimas ir pripažinimas; ugdymo programų integracija ir novatoriška pedagogika.
  • Skatinti mišrų mobilumą ir plėtoti ryšį tarp virtualių mainų ir „Erasmus+“ fizinio mobilumo.

Kontaktai

Kilus klausimams dėl projekto „eTwinning“ įgyvendinimo, prašome kreiptis el. paštu etwinning@smpf.lt.

Projekto svetainės

Nacionalinė svetainė – www.etwinning.lt.

„Facebook“ – eTwinning Lietuva.

Europinis portalas – https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning.

Klaipėdos Tauralaukio progimnazijoje 2023-2024m.m.  vykdyti šie programos “eTwinning” projektai: “My English discoveries. (Mano anglų kalbos atradimai)”,  “Be smart, be green” (Būk protingas, būk žalias), “DR. France Prešeren”.(Dr franc Prešeren literatūra).

Iki rudens atostogų liko
  • dien.